Todd Toilet Paper Roll Holder
Todd Toilet Paper Roll Holder
Simple and Functional
Simple and Functional
The Todd Toilet Paper Roll Holder is a classic, small accessory that is easy to install and complements any bathroom decor. Crafted from white Mineral Stone®, this holder is durable and visually pleasing. Its wall-mounted installation provides easy access to toilet paper, while saving space. The Todd Toilet Paper Roll Holder offers a simple and functional solution for your bathroom.

About our Mineral Stone®
An advanced combination of finely ground natural minerals and pure high-performance resins, Mineral Stone® solid surface (also known as stone resin) offers durability and great versatility. Design possibilities abound, with the ability to create flowing curves as well as geometric forms. Our stylish collection of Mineral Stone® washbasins bears testament to the power of this material. To see the full range, discover our Mineral Stone® Basins.
Highlights
Mineral Stone®
Crafted from luxurious matte Mineral Stone®, our exclusive stone resin material, for durability, easy care and timeless elegance. Elevate your space with enduring beauty.
Antibacterial
A non-porous, seamless material, it resists bacteria and mould growth. Perfect for hygiene-sensitive areas, like kitchens, bathrooms and healthcare settings.
Peace of Mind
By purchasing from Riluxa, you can rest assured that your investment is safeguarded by our robust 5-year guarantee. Quality and peace of mind, guaranteed.
What's in the box
Your Todd
We ship your Todd in carefully designed, robust packaging to ensure it arrives in perfect condition. We hope it brings you many, many years of satisfaction.
| Brand | Riluxa |
| Installation Type | Wall-Hung |
| Custom made | Not custom made |
| Material | Mineral Stone® |
| Colour | White - RAL 9016 |
| Finish | Matte |
| Length | 20cm |
| Width | 7cm |
| Height | 3cm |
| Weight | 0.2kg |
| Fixing Kit / Support Brackets | Yes |
| Shipping Timeline | Depending on stock availability - Contact us |
| Guarantee | 5 years |
| Product Type | Toilet Paper Roll Holder |