Toby Toilet Paper Holder
Toby Toilet Paper Holder
Classic and Convenient
Classic and Convenient
The Toby Toilet Paper Holder is a classic, small accessory that is easy to install and goes with everything. Its white Mineral Stone® construction ensures durability and a clean look that fits seamlessly into any bathroom decor. Its wall-mounted installation saves space and provides convenient access to toilet paper. The Toby Toilet Paper Holder is a practical and stylish addition to your bathroom.

About our Mineral Stone®
An advanced combination of finely ground natural minerals and pure high-performance resins, Mineral Stone® solid surface (also known as stone resin) offers durability and great versatility. Design possibilities abound, with the ability to create flowing curves as well as geometric forms. Our stylish collection of Mineral Stone® washbasins bears testament to the power of this material. To see the full range, discover our Mineral Stone® Basins.
Highlights
Mineral Stone®
Crafted from luxurious matte Mineral Stone®, our exclusive stone resin material, for durability, easy care and timeless elegance. Elevate your space with enduring beauty.
Antibacterial
A non-porous, seamless material, it resists bacteria and mould growth. Perfect for hygiene-sensitive areas, like kitchens, bathrooms and healthcare settings.
Peace of Mind
By purchasing from Riluxa, you can rest assured that your investment is safeguarded by our robust 5-year guarantee. Quality and peace of mind, guaranteed.
What's in the box
Your Toby
We ship your Toby in carefully designed, robust packaging to ensure it arrives in perfect condition. We hope it brings you many, many years of satisfaction.
| Brand | Riluxa |
| Installation Type | Wall-Hung |
| Custom made | Not custom made |
| Material | Mineral Stone® |
| Colour | White - RAL 9016 |
| Finish | Matte |
| Length | 20cm |
| Width | 8cm |
| Height | 3.5cm |
| Weight | 0.2kg |
| Fixing Kit / Support Brackets | Yes |
| Shipping Timeline | Depending on stock availability - Contact us |
| Guarantee | 5 years |
| Product Type | Toilet Paper Roll Holder |