Coal Paper Roll Holder
Coal Paper Roll Holder
Highlights
Enduring Quality
Constructed from robust brass with a matte black finish, ensuring long-lasting strength and a sleek, modern look.
Peace of Mind
By purchasing from Riluxa, you can rest assured that your investment is safeguarded by our robust 5-year guarantee. Quality and peace of mind, guaranteed.
What's in the box
Your Coal
We ship your Coal in carefully designed, robust packaging to ensure it arrives in perfect condition. We hope it brings you many, many years of satisfaction.
| Brand | Riluxa |
| Installation Type | Wall-Hung |
| Custom made | Not custom made |
| Material | Brass |
| Colour | Black |
| Finish | Matte |
| Length | 30cm |
| Width | 10cm |
| Height | 8.9cm |
| Weight | 1.5kg |
| Fixing Kit / Support Brackets | Yes |
| Shipping Timeline | Depending on stock availability - Contact us |
| Guarantee | 5 years |
| Product Type | Toilet Paper Roll Holder |